Характеристики ПВХ-профілю
Покупателям

ПВХ. Що це таке?
Відмінності вікон з ПВХ
Міцність віконних конструкцій з ПВХ
Вікна з ПВХ. Їхні структурні елементи
Пожежостійкість ПВХ-вікон
Колір ПВХ
Будова склопакетів
Види склопакетів
Спеціальні стекла
Вибір матеріалу віконного ПВХ-профілю

ПВХ. Що це таке?

ПВХ (Полівінілхлорид) це термопластичний штучний матеріал, який одержують з природної сировини: кухонної солі (56%) і нафти (44%). У процесі виробництва отримують порошок ПВХ, з якого при додаванні стабілізаторів, модифікаторів і різних допоміжних компонентів отримують необхідний матеріал для виготовлення профілю.

Достоїнства ПВХ.

ПВХ має цілий ряд достоїнств. Він не підтримує горіння, не боїться морозів і вологи. Використовуваний для виготовлення пластикових вікон профіль ПВХ абсолютно нешкідливий для людини. Це підтверджується міжнародними й українськими гігієнічними сертифікатами.

Відмінності вікон з ПВХ.

Незважаючи на те, що при виготовленні всіх пластикових вікон використовується один і той самий полімер (ПВХ), пластикові вікна відрізняються одне від одного. Це і конструктивні відмінності, і якісні відмінності у властивостях початкового матеріалу. Річ у тому, що кожна фірма – виробник профілю ПВХ - використовує свою особливу рецептуру численних добавок до ПВХ, яка є власністю фірми і вважається комерційною таємницею.

Міцність віконних конструкцій з ПВХ.

Для підвищення жорсткості конструкції всередині профілю встановлюють армуючу підсилювальну укладку, яка може бути різної форми - як П-подібна, так і замкнена прямокутного перерізу. Такі підсилювальні укладки виготовляються, як правило, з оцинкованої сталі.

Вікна з ПВХ. Їхні структурні елементи.

Віконний блок складається зі склопакета, рами, стулки, імпоста, штапиків, ущільнювачів і фурнітури.

Склопакет - елемент вікна, що складається з двох, трьох або більше стекол, які розділені повітряним або газовим проміжком і герметично сполучені по контуру спеціальною дистанційною рамкою.

Рама - нерухома частина конструкції, вмонтована у віконний отвір.

Стулка - частина вікна, яка кріпитися до рами і може відкриватися і закриватися.

Імпост - вертикальна стійка або горизонтальна перетинка, на яку спираються краї стулок.

Штапик - це декоративна рамка для кріплення склопакета в рамі.

Ущільнювачі – спеціальні ущільнювачі, які проходять по краю склопакета з обох боків і захищають простір між рамою і стулкою.

Увесь внутрішній простір ПВХ-профілю заповнено поперечними перемичками, які служать ребрами жорсткості. Ці перегородки утворюють усередині профілю безліч відсіків, заповнених повітрям. Саме ці повітряні камери визначають ізолюючі властивості профілю - чим більше камер, тим "тепліший" профіль. Кількість, розміри і розташування внутрішніх камер профілю не є випадковими. Кожна камера має своє функціональне значення: одна призначена для збільшення жорсткості профілю, інша - для відтоку води, ще інша - для кріплення фурнітури.

Пожежостійкість ПВХ-вікон

Матеріал ПВХ завдяки спеціальним компонентам, які входять до його складу, є важкозаймистим і негорючим. Індекс поширення полум'я для вікон з ПВХ рівний нулю. Це означає, що ПВХ не підтримує процесу горіння і, у разі виникнення пожежі, таке вікно перешкоджає його розповсюдженню.

Колір ПВХ

На сьогодні існує дуже широкий вибір забарвлень - від однотонних кольорів до різних декорів під натуральне дерево. Проте більшість споживачів віддає перевагу стандартному білому кольору віконних конструкцій.

Найдовговічнішим і найнадійнішим способом забарвлення профілів є коекструзійний спосіб, який дозволяє отримати акрилове покриття на лицьовій стороні профілів у різних колірних тонах (з внутрішнього боку профілі мають білий колір). Такий шар стійкий до механічних пошкоджень і атмосферних впливів. Для декоративної обробки профілів ПВХ (наприклад імітація під дерево) використовується спосіб ламінування поверхні профілів ПВХ міцною плівкою. За допомогою напилення можна забарвлювати профілі ПВХ в різні кольори. Для напилення використовуються двокомпонентні акрилові лаки.

Будова склопакетів

Склопакет складається з двох, трьох і більше стекол, які розділені повітряним або газовим проміжком і герметично сполучені один з одним по контуру за допомогою спеціальної перфорованої (дистанційної) рамки. Це надає сучасним вікнам відмінних звукоізоляційних і теплоізоляційних властивостей. Дистанційна рамка, яка розділяє стекла, виготовляється з алюмінієвого профілю. Усередину засипається спеціальна речовина - молекулярне сито, яке вбирає вологу з простору між стеклами, тим самим запобігаючи запітнінню стекол усередині склопакета. Увесь блок з торців склопакета заливається спеціальним герметиком, що перешкоджає проникненню всередину склопакета нової вологи. Якісні склопакети виготовляються за принципом подвійної герметизації. Для виробництва склопакетів можна використовувати практично всі види стекол.

Види склопакетів

Склопакети бувають однокамерні та двокамерні. У окремих випадках, на спеціальне замовлення, виготовляються трикамерні склопакети. Камера - це простір між стеклами, заповнений звичайним повітрям або спеціальним газом. Однокамерний склопакет складається з двох стекол з повітряним простором між ними, двокамерний склопакет включає три стекла. Склопакети мають різну ширину. Наприклад, найпопулярніша формула двокамерного склопакета завширшки 24мм: 4-6-4-6-4. Це означає, що в даному випадку в єдиний монолітний блок сполучено три стекла завтовшки 4 мм, розділені проміжками (камерами) по 6 мм. Енергозбережні властивості склопакета залежать від кількості стекол, відстані між ними і їх виду. Тому вибір склопакета повністю залежить від вимог, які ви до нього пред'являєте. Потрібно відзначити, що вибір конструкції склопакета може бути обмежений особливостями профільної системи. Енергозбережні і звукопоглинальні властивості склопакетів можуть бути покращені за рахунок застосування спеціальних видів скла.

Спеціальні стекла

У склопакетах за бажанням клієнта можуть бути використані спеціальні види стекол, такі як: триплекс, низькоемісійне скло, загартоване скло.

Триплекс - це скло, що складається з декількох шарів скла, ламінованих разом спеціальною плівкою. При руйнуванні скла плівка залишається цілою і перешкоджає несанкціонованому проникненню.

Низькоемісійне скло (к-скло, i-скло) - це теплозбережне скло із спеціальним покриттям, яке пропускає в приміщення короткохвильове сонячне випромінювання, але перешкоджає виходу назовні довгохвильового теплового випромінювання, наприклад від опалювальних приладів.

Загартоване скло – це особливе скло, яке за допомогою хімічної та термічної обробки набуває підвищеної порівняно із звичайним склом міцності (стійкості до ударів і перепадів температури). Таке скло при руйнуванні розпадається на дрібні безпечні осколки, що не мають гострих ріжучих країв.

Вибір матеріалу віконного профілю.

Сучасний віконний профіль може бути виготовлений з різного матеріалу. Це може бути ПВХ, дерево, алюміній. Перш за все, слід вибрати матеріал, з якого буде виготовлено вікно. Для цього необхідно визначити оптимальні для вас параметри звукоізоляції і теплозахисту. Це залежить від того, куди виходять ваші вікна (гомінлива магістраль чи тиха вулиця). Відповідно до цього вибирається типорозмір профілю (вузький, середній, широкий) і відповідний склопакет.

Найбільш популярні сьогодні вікна з пластику. Сучасні пластикові вікна надійніші і довговічніші, ніж дерев'яні. Вони не вимагають особливого догляду, не розсихаються, їх не потрібно заклеювати і перефарбовувати. Через них краще видно, менше чути зовнішній шум з вулиці. Вони набагато дешевші за вікна з дерева, зроблені з такою ж якістю. Кімната з пластиковим вікном завжди виглядає привабливішою та акуратнішою. Вікна з пластику дозволяють реалізувати практично будь-яку фантазію. Вони можуть бути найрізноманітнішої форми, розміру і кольору. Їх можна виготовити прямокутними, арочними, круглими, овальними, трикутними. Допускається різне ділення віконного полотна. Можна самому вибрати кількість стулок і способи їх відкривання.